קטגוריה
 
 
 
 
 
 

התקנה נכונה של צנרת המזגן

 
 
התקנת מזגן היא חלק מתהליך ארוך שמחייב מעורבות של אנשי מקצוע מנוסים. אחד השלבים החשובים ביותר בהתקנה הוא החיבור של הצנרת והכבלים. התקנה נכונה של הצנרת לא קשורה לסוג המזגן, והיא מתבצעת פחות או יותר בצורה זהה עבור מזגן מיצובישי וכל דגם אחר. מצד שני, היא בהחלט מחייבת הקפדה על מספר כללי מפתח אחידים:
 
א. תפקיד הצנרת – הצנרת אמורה לחבר בין היחידה הפנימית והחיצונית של המזגן. לאור תפקידה החשוב של הצנרת, יש לוודא שמעבר הצנרת יהיה נוח וקצר.

ב. מבנה הצנרת – התקנה נכונה מתייחסת למבנה הצנרת ולחלקים שמרכיבים אותה. הצנרת כוללת שני צינורות, כאשר אחד מהם מיועד לחימום והשני לקירור. כמו כן, בצנרת יש שני כבלי חשמל שאחראיים על כוח ובקרה. הצינורות חייבים להיות מבודדים היטב בהתאם ליצרן המדחס ומוסתרים להגנה מפני פגיעה. במידה ולא ניתן להסתיר את הצנרת, אפשר להשתמש בכיסוי פלסטיק כדי להגן מפני מפגע אסתטי.

ג. קדיחות – הדגש העיקרי בהתקנה נכונה של צנרת המזגן הוא על שיטת הקדיחה בתוך חלל הפנים של הבית. בניגוד לשאר השלבים, כאן מדובר על עבודה שתוצאותיה משפיעות ישירות על מראה הסלון או חדרי השינה. את החור בקיר יש לקדוח בצורה אלכסונית ומדויקת כדי למנוע חדירת מים בימים גשומים. בנוסף, בהתקנה מקצועית מקפידים לאטום את החור של הצנרת כדי למנוע חדירת קור ואבק. הצנרת חייבת להיות מותקנת בצורת קשת כדי למנוע חלחול מים לתוך הבית ולהגן על הנכס מפני נזקי רטיבות, עובש ופטרת.
 
בנוסף, בהתקנה מקצועית מקפידים לאטום את החור של הצנרת כדי למנוע חדירת קור ואבק. הצנרת חייבת להיות מותקנת בצורת קשת כדי למנוע חלחול מים לתוך הבית ולהגן על הנכס מפני נזקי רטיבות, עובש ופטרת.
 
צנרת המזגן
 

מה עושים עם צנרת הניקוז?

 
חיבור הצנרת והכבלים לא מספיק לצורך התקנה מקצועית. לאחר מכן יש להקפיד על התקנת צנרת ניקוז למניעת הצטברות של מים.
כידוע לכל מתקין מזגנים מקצועי, יחידת הקירור החיצונית יוצרת לחות, מה שמוביל לטפטוף מים.

הטפטוף עלול להשחיר את הקיר החיצוני ולהוות מטרד. הפתרון לכך הוא לחבר את צינור הניקוז לצינור הביוב או להקפיד להתקין אותו עד האדמה. זהו העיקרון המנחה של התקנת מזגן ביתי ואפשר להתרשם מהוראות היצרן להנחיות נוספות.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
*
 
 
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
* לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך