קטגוריה
 
 
 
 
 
 

דירוג אנרגטי של מזגנים

 

בחירה נכונה של מזגן היא חשובה ביותר עבור שגרת היום יום בכל מרחב

 
 
כל מי שחי במדינת ישראל דרך עונת קיץ אחת, מבין עד כמה המזגן הוא מערכת בסיסית, חשובה ומרכזית במרחבים היום יומיים של כל אחד ואחת מאתנו. במדינה חמה כמו שלנו, יש צורך במערכת איכותית של מיזוג אוויר בכדי לאפשר את קיום הפעולות הבסיסיות ביותר במרחב – בין אם מדובר בבית שלכם ובין אם מדובר בבית עסק או אפילו ברכב. בהקשר זה, חשוב גם לבחור במערכת המיזוג המתאימה ביותר עבור הצרכים שלכם – מבחינת איכות המיזוג וההתאמה לגודל המרחב, וכן מבחינה כלכלית ומבחינת ניצול אנרגטי של המזגן. דירוג אנרגטי הוא מה שמאפשר לנו לקבל את ההחלטות הנכונות בתחום זה.
 
דירוג אנרגטי של מזגנים
 

מהו בדיוק דירוג אנרגטי של מזגנים, ובאילו מערכות כדאי לבחור בהקשר זה?

 
• מהו דירוג אנרגטי? דירוג אנרגטי הוא למעשה פרמטר הנבדק ונקבע עבור המזגן, על ידי גורם ניטרלי כמו מכון תקנים. הדירוג האנרגטי למעשה מסמל את יעילות הניצול החשמלי של המזגן, כאשר הוא נע בין A ל-G, וככל שהדירוג גבוה יותר כך הדבר מסמל שנצרך פחות חשמל עבור אותם היקף ואיכות של קירור. כלומר, בהתאם לסוג המזגן וההתאמה שלו עבור קירור מרחב מסוים, מזגן בדירוג A יקרר באותו היקף אך בצריכת חשמל פחותה ממזגן בדירוג B.
• במה כדאי לבחור? ברור מאליו שכדאי לכם לבחור במערכת מיזוג עם דירוג אנרגטי כמה שיותר גבוה, הגם שחשוב להבין שמערכות אלה עולות יותר ממערכות בדירוג אנרגטי נמוך יותר. עם זאת, מערכות מיזוג בדירוג אנרגטי גבוה, כמו מערכת VRF (אינוורטר), הן מערכות שמחזירות את ההשקעה בהן עד מהרה בצריכת חשמל פחותה.
 

מזגן עם דירוג אנרגטי איכותי מבטיח שימוש יעיל ביותר בצריכת חשמל איכותית

 
 
 
אם הבאנו לדוגמה מערכות VRF כמערכות בדירוג אנרגטי גבוה שמבטיחה ניצול יעיל של חשמל, חשוב להבין בדיוק את החשיבות של הבחירה הזאת דרך הדוגמה. מערכת VRF היא לא מערכת זולה לרכישה ולהתקנה, אך בימי הקיץ מרגישים היטב את הבחירה הנכונה בה, כשחשבון החשמל פחות באופן משמעותי לעומת כל מערכת אחרת.
 
 
 
 
 
 
 
 
*
 
 
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
* לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך